Městská knihovna Železná Ruda : ZTRACENI V ČASE

Městská knihovna

Zahradní 403
340 04 Železná Ruda

Tel: 376 387 023
e-mail: knihovnaruda@tiscali.cz

Ztraceni v čase

 

Ztraceni v čase

 

Celý měsíc únor se nesl v knihovně ve znamení knihy Ztraceni v čase od Petry Braunové. Každé úterý čtvrtou hodinu přišla čtvrtá třída a četli jsme si příběhy o Martinovi, kterého na cestě do sousední vesnice zastihne strašlivá bouře, při které dojde k ohromnému záblesku doprovázeného fialovým zářením a Martin se najednou ocitá v minulosti, v době, kdy byla jeho babička a dědeček v jeho věku. 

Martin zažívá spoustu dobrodružství a hlavně s pomocí přátel hledá cestu zpět. Jak kniha dopadla, zda se Martin dostal domů a jaká tam na něj čekala překvapení, jsme se dozvěděli poslední únorové úterý.

Úryvek z knihy, který měli žáci v čítance pro čtvrtý ročník, děti natolik zaujal, že poprosily knihovnu o získání této knihy a o možnost jejího přečtení v knihovně. Samozřejmě jim bylo vyhověno a bylo přidáno i něco navíc – znalostní testík o knize, který žáci vyplňovali postupně a nakonec byli odměněni sladkými dobrotami a pro první místo i věcnou cenou.

V polovině února navštívila knihovnu také druhá třída, která dočítala knihu Lumpíček a Rošťanda od Zuzany Pospíšilové. Závěrečnou kapitolu si nechali pro knihovnické čtení, aby předvedli, jak krásně už v druhé třídě umí číst. Po dočtení knihy následoval test, zda dávali pozor a zda si pamatují děj i z předchozích kapitol a na konci dostali, stejně jako Lumpíček a Rošťanda, vysvědčení od knihovny za znalosti a další „zdolanou“ knihu. 

A co by to bylo za únor v knihovně, pokud bychom nevyráběli Valentýnky? I letos jsme tedy zasedli se šestou třídou k růžovým papírům a blyštivým korálkům a vyrobili si originální Valentýnky pro rodiče, přátele a pro další lidičky blízké našim srdíčkům. Všem se Valentýnka moc povedla a obdarovanému jistě udělala velkou radost.

Zamilovaný měsíc únor přinesl do knihovny spoustu nových románů pro ženy. V měsíci březnu se zaměříme na kuchařky a s tím spojené další předsevzetí - naučím se vařit nová jídla!

Ještě bych ráda upozornila, že na Velikonoční pondělí 28. 3. 2016 bude knihovna mimo provoz.

 

Dobrou chuť Vám podle nových knihovnických kuchařek v březnu přeje

 

         Aneta Šárka Soukupová