Městská knihovna Železná Ruda : BARBIE A BROUČKOVÉ V KNIHOVNĚ

Městská knihovna

Zahradní 403
340 04 Železná Ruda

Tel: 376 387 023
e-mail: knihovnaruda@tiscali.cz

Barbie a Broučkové v knihovně

 

Barbie a Broučkové v knihovně

 

Prosinec v knihovně začal dívčím tématem, protože se konalo Barbie odpoledne. Sešly se zde slečny z páté třídy už oblečené jako Barbie, takže zde převládala růžová barva a sukýnky. Malovaly zde nejen na papír, kde zkoušely namalované Barbie navrhnout ty nejkrásnější a nejdůmyslnější šaty, ale namalovaly si i nehtíky a vyzkoušely si nalíčit i obličej. Vše samozřejmě v žertovné náladě a odpovídající jejich věku. Po všem tom malování ještě chybělo vyrobit si patřičný účes a mohly vyrazit na molo. Nacvičily chůzi s rovnými zády a knihou na hlavě, což by se jim mohlo hodit i v běžném životě.

A protože Barbie jsou nejen krásné, ale i vzdělané a umí krásně číst, tak i my jsme si přečetly úryvky z knížek, které děvčata vybrala, a zahrály jsme si vědomostní kvíz.

Nakonec holky dostaly malé dárečky ve stylu Barbie, a protože už bylo pozdě, tak odešly, doufám, že spokojeně, domů.

V týdnu před Vánoci se také vrátili do knihovny Broučkové z mateřské školy a přednesli básničku, kterou slíbili, že přednesou jako vánoční dárek knihovně. Což se jim moc povedlo! Za odměnu dostali něco sladkého na zub a pod stromeček ve školce dvě pohádkové knížky.

Doufám, že každý pod tím svým stromečkem našel alespoň jednu knihu a pokud ne, určitě se zastavte v knihovně, pod tím knihovnickým Ježíšek nadělil spoustu krásných knih, které se těší, až je některý z čtenářů vezme do ruky a začte se do jejich příběhů.

A protože si lidé dávají do nového roku předsevzetí a jedno z nich určitě zní -naučím se cizí jazyk! – leden se tedy nese v knihovně ve znamení cizích jazyků.

S úsměvem se naučíte německy od Dany Drmlové, ruštinu zvládnete za 24 dní (Marija Kaguševa), angličtina je zde v kostce od Kateřiny Klášterkové i pro začátečníky od Alison Romer, a na závěr nové učebnice: Angličtina, Němčina, Francouzština a Ruština pro samouky. Na maturující ročníky čekají knihy: Angličtina ke státní maturitě a přijímačkám na VŠ (Vladimíra Lokšová) a Maturitní otázky – angličtina (Tomáš Jacko a kolektiv). Tyto knihy samozřejmě může využít i „nematurant“.

 

Do nového roku vám přeji splněná přání i předsevzetí, lásku, radost, smích a žádnou bolest.

 

                                                                           Aneta Šárka Soukupová

                                                                           knihovnice