Městská knihovna Železná Ruda : VEČER S HARRY POTTEREM

Městská knihovna

Zahradní 403
340 04 Železná Ruda

Tel: 376 387 023
e-mail: knihovnaruda@tiscali.cz

Večer s Harry Potterem

Páteční večer 5. dubna se Městská knihovna Železná Ruda proměnila ve Školu čar a kouzel v Bradavicích. Pro 12 dětí ze 4. a 5. třídy ZŠ si knihovnice Petra Demjanová a její kouzelnické pomocnice Aneta Šárka Soukupová a Martina Pechotová Žaloudková připravily hru inspirovanou knihami J.K. Rowlingové o Harry Potterovi.

Na úvod byly děti zařazeny Moudrým kloboukem do čtyř kolejí – Nebelvíru, Havraspáru, Mrzimoru a Zmijozelu. Malí kouzelníci postupně absolvovali hodinu přeměňování, famfrpálu, obrany proti černé magii a lektvarů. Aby získali body pro svou kolej a indicii k nalezení tajemné knihy, museli použít nejen logiku a znalosti, ale také kreativitu a fyzickou zdatnost. Na závěr všichni obdrželi diplom za úspěšné absolvování prvního ročníku Školy čar a kouzel a jako odměnu oblíbené pochutiny z Medového ráje v Prasinkách – máslový ležák a Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak.

Knihovna pro tuto příležitost obnovila knižní fond. Jelikož staré svazky Harryho Pottera byly již značně opotřebované, byl zakoupen nejen komplet nových vydání všech sedmi dílů, ale také soubor kouzelnických pohádek Bajky barda Beedleho a dvě učebnice – Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata a kde je najít. Knižní podoba Harryho Pottera vychází už přes dvacet let, generace čtenářů, která na ní vyrostla, je dnes dospělá, přesto se však k příběhům o kouzelnickém chlapci ráda vrací. Věřím, že mnoho dětských čtenářů půjde i nadále v jejích stopách a bude objevovat kouzelný svět Harryho Pottera.

Na závěr bych chtěla poděkovat Anetě a Martině za pomoc při přípravě a organizaci hry, do níž ochotně věnovaly svůj volný čas a prostředky, a odměnou jim bylo pouze nadšení dětí.